Посольство України в Чорногорії

, Київ 23:22

Пісенний конкурс Євробачення 2017

20 лютого 2017, 12:28

Пісенний конкурс Євробачення 2017 буде шістдесят другим щорічним конкурсом. Він проходитиме в Україні в місті Києві, після перемоги Джамали в 61-му конкурсі «Євробачення» року в Стокгольмі з піснею «1944». Конкурс проходитиме в Україні вдруге після 2005 року. У конкурсі візьмуть участь 43 країни.

Короткий огляд того, що вже готово, а що ще попереду напередодні жеребкування до півфіналів.

Хто за ким виступатиме

Жеребкування, за результатами якої стануть відомі країни, представлені у першому і другому півфіналах "Євробачення-2017", проведуть 31 січня у колонній залі Київської міської держадміністрації. Свою участь вже підтвердили 43 країни.

"Це максимальна кількість учасників міжнародного пісенного конкурсу, яка за всю його історію повторювалася лише двічі - у 2008 та 2011 роках", - повідомили на телеканалі "UA:Перший".

Суть жеребкування у тому, аби визначити, в якому з півфіналів голосуватимуть країни "Великої п'ятірки" (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Велика Британія) і країна-господиня конкурсу (Україна), що проходять до фіналу автоматично. Також мають визначити 18 учасників першого півфіналу і 19 - другого. У фіналі опиняться 26 учасників.

Точний порядок виступів продюсери шоу визначать пізніше.

Хто представлятиме Україну

Відбір учасника від України почнеться 4 лютого, фінал національного відбору - 25 лютого.

За перемогу змагатимуться 24 виконавці, серед яких MamaRika, "Сальто назад", Panivalkova, Vivienne Mort, O.Torvald і "Гурт Кузьми Скрябіна Singing Pants".

Загалом, починаючи з 1 вересня, на конкурс надійшло приблизно 500 заявок від сольних виконавців і гуртів.

До складу журі національного відбору увійшли переможниця "Євробачення-2016" Джамала, музичний продюсер Костянтин Меладзе і артист Андрій Данилко.

"Мені це приємно і трохи страшно, бо серед конкурсантів скоріше за все будуть мої колеги, з якими ми зустрічаємося на фестивалях, концертних майданчиках", - прокоментувала Джамала.

Система голосування буде такою ж, як і минулого року: члени журі виставлять свої оцінки, а глядачі голосуватимуть за допомогою SMS. Переможця визначать за сумою балів.