Посольство України в Чорногорії

, Київ 17:49

Договірно-правова база між Україною та Чорногорією

Розвиток договірно-правової бази

 

На початок 2015 року час діюча договірно-правова база українсько-чорногорських відносин нараховує 39 двосторонніх угод різного рівня.

Під час візиту Глави Уряду Чорногорії М.Джукановича до України (13-14.06.2013) було підписано чотири угоди, які найближчим часом мають набути чинності, а саме: Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про автомобільне перевезення пасажирів та вантажів; Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф; Угода між Міністерством молоді та спорту України і Міністерством освіти Чорногорії про співробітництво в галузі молодіжної політики, фізичного виховання та спорту; Меморандум про співробітництво між МВС України та МВС Чорногорії у боротьбі зі злочинністю. Під час українсько-чорногорського бізнес форуму у м.Подгориця (вересень 2013) відбулося підписання  Угоди між Українським національним представництвом МТП та ТПП Чорногорії про співробітництво та сприяння міжнародній торгівлі.

Посольством було ініційовано проведення 3-го раунду двосторонніх консультацій на рівні керівників договірно-правових департаментів зовнішньополітичних відомств України та Чорногорії, які пройшли 7-9 червня 2013 року в м.Київ. За їх підсумками був підписаний відповідний Протокол, згідно якому визначено, що 6 двосторонніх угод, які були підписані у попередні роки між Україною та ФРЮ/СіЧ втратили чинність, а ще 10 продовжують діяти до наступного раунду консультацій.

Посольство України на початку 2013 року порушило питання щодо необхідності підготовки двосторонньої «Угоди про соціальний захист» та актуалізації «Конвенції між Урядом України та Урядом Чорногорії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та капітал». Завдяки проведеній роботі, сторони домовилися провести консультації зі згаданих угод протягом першого півріччя 2014 року. 

Протягом 5-річного роботи ПУ в Чорногорії, у центрі уваги було створення сприятливих правових умов для торговельно-економічних відносин між двома країнами, в наслідок чого на теперішній час діє 11 угод, які забезпечили сприятливі  умови для розвитку економічних відносин.

 

 січень 2015                                                                      ПУ в Чорногорії