Посольство України в Чорногорії

Київ 01:26

До річниці анексії Криму та початку війни на Донбасі Посольство організовує дводенний захід за участю відомого українського режисера Ахтема Сейтаблаєва!

07 лютого, 10:20

В перший день 5 березня в культурно-інформаційному центрі «Будо Томович»:

18-00 – відкриття фотовиставки «Крим в умовах окупації». За підтримки Міністерства інформаційної політики України, буде представлено 27 фотографій журналістів Радіо Свобода, які відображають перші дні захоплення українського півострова російськими військами. Фотографії розповідають про масові протести кримчан проти російської окупації та про останній мітинг-реквієм за жертвами депортації кримських татар, що відбувся на півострові 18 травня 2014 року;

19-00 – публічний показ художнього фільму «Хайтарма». Це перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар, двічі героя Радянського Союзу, Амет-Хана Султана. 
Фільм транслюється російською мовою з англійськими субтитрами, вхід вільний;

20-30 – обговорення, запитання та обмін думками після перегляду з режисером фільму і виконавцем головної ролі Ахтемом Сейтаблаєвим.


На другий день 6 березня у ТЦ «Delta City» в кінотеатрі «Cineplexx»:

19-00 – публічний показ художнього фільму «Кіборги». Фільм розповідає про боротьбу українських бійців за Донецький аеропорт у вересні 2014 року. У центрі історії - збірні образи, списані з реальних людей, які 242 дні перебували у пеклі облоги і за свою незламність дістали прізвисько «кіборги». 
Фільм транслюється українською мовою з англійськими субтитрами, вхід вільний;

Після перегляду в приміщенні кінозалу також відбудеться обговорення, запитання та обмін думками з режисером фільму Ахтемом Сейтаблаєвим.