• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Crnogorski
Відбувся перший офіційний візит Прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича в Україну
Опубліковано 14 червня 2013 року о 10:00

Перший офіційний візит Прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича в Україну сприятиме розвитку двосторонніх відносин. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі зі своїм чорногорським колегою 13 червня 2013 року.

"Я глибоко переконаний, що сьогоднішній візит сприятиме розвитку двосторонніх відносин", - сказав він.

Микола Азаров відзначив, що відносини між двома державами розвиваються динамічно, однак товарообіг не у повній мірі відповідає потенціалу країн. Він запропонував доручити відповідним міністерствам і відомствам підготувати документи для активізації співпраці.

Також Глава Уряду наголосив, що Україна зацікавлена в активізації співпраці з Чорногорією у багатьох галузях, зокрема, і в галузі енергетики.

"Україна виробляє весь спектр продукції для енергетичної галузі, і тому енергетика для нас – надзвичайно цікава галузь для співробітництва. Україна виробляє кабельну продукцію, генератори, ізолятори, у нас є вся необхідна продукція для будівництва ліній електропередач і електростанцій", - сказав Прем'єр-міністр.

За його словами, Україна також хотіла б взяти участь у будівництві національної мережі газопроводів у Чорногорії.

На думку Миколи Азарова, активізації двосторонньої співпраці також сприятиме відкриття прямого авіасполучення між Києвом і Подгорицею. Він додав, що актуальною є й співпраця у туристичній, військово-технічній, агропромисловій та культурно-освітній сферах.

Прем'єр-міністр запропонував у поточному році провести Дні української культури в Чорногорії і чорногорської в Україні.

Міло Джуканович, у свою чергу, відзначив, що Чорногорія знає про потужний потенціал України в енергосекторі і закликав українські компанії брати участь у реалізації енергетичних проектів у Чорногорії.

"Україна має надзвичайно гарний потенціал у енергетиці. На жаль, ми самі не здатні реалізовувати великі енергетичні проекти, і тому ми запрошуємо українських партнерів брати участь у таких проектах", - сказав Прем'єр-міністр Чорногорії.

Крім того, Міло Джуканович подякував Миколі Азарову за запрошення взяти участь у роботі першої Міжнародна бізнес-конференція "ABC: Ukraine & Partners". Він додав, що участь у конференції візьмуть представники 11 чорногорських компаній.

У присутності Прем'єр-міністра України Миколи Азарова і Прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича, який перебуває в Україні з офіційним візитом, відбулося підписання ряду двосторонніхдокументів.

Так, було підписано:

- Міжурядову угоду про автомобільне перевезення пасажирів і вантажів. З української сторонипідписав Міністр інфраструктури Володимир Козак, з чорногорської - Міністр туризму та сталогорозвитку Бранімір Гвозденович;

- Угоду про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф. Від Українипідписав Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, з чорногорської -Міністр туризму та сталого розвитку Бранімір Гвозденович;

- Угоду між Міністерством молоді та спорту України і Міністерством освіти Чорногорії проспівробітництво в галузі молодіжної політики, фізичного виховання та спорту. Від України підписавМіністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін, від Чорногорії - Міністр сільського господарства і розвиткутериторій Петар Іванович;

- Меморандум про співробітництво між МВС України та МВС Чорногорії про боротьбу зізлочинністю. З української сторони підписав Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, відчорногорської - Міністр туризму та сталого розвитку Бранімір Гвозденович.

"Сьогодні ми підписали надзвичайно важливі двосторонні документи. Ми послідовно створюємо ірозвиваємо договірно-правову базу між нашими країнами", - наголосив Микола Азаров.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux